Güvenlik & ödeme ve iptal kuralları

GÜVENLİK ve ÖDEME İPTAL KURALLARI


www.otelturkuaz.com web sitemiz Güvenlik Sertifikası'na sahip olup sitemizden yapacağınız satın alma işlemleri için girdiğiniz bilgiler ve rezervasyon sırasında verdiğiniz kredi kartı bilgileri, çok güçlü SSL (Secured Sockets Layer) Teknolojisi ile güven altındadır. Bilgileriniz browserların kendi sağladıkları güvenlik standartları çerçevesinde güvenliktedir. SSL tüm özel bilgilerinizi internette şifrelendirir. Bu sayede internette alışveriş, telefonla ya da bir dükkandan alışveriş yapmak kadar güvenlidir.

 

Kredi kartınızda yapmadığınız bir harcama görürseniz ve bunun internet üzerinden www.otelturkuaz.com web sitemizi kullanarak yaptığınız bir harcamadan kaynaklandığına eminseniz, derhal bize email yada 0224 250 40 35  no'lu telefon yolu ile bildiriniz.  Konu ile ilgili uzman arkadaşlarımız, sizden gerekli detayları bildiren formu aldıktan sonra, sitemiz üzerinden harcamanızın kaynağını bulacaklardır. Ayrıca kredi kartınızın bağlı bulunduğu bankayı arayıp faturaya itiraz ettiğinizi belirtmeyi de unutmayınız. Hotel Turkuaz  gerçekleşme olasılığı düşük de olsa, böylesi bir durumda ilgili banka ile birlikte çalışarak sorunu en kısa zamanda düzeltmek için elinden geleni yapacak ve sizin yanınızda olacaktır.

 

ÖDEME


Hotel Turkuaz için www.otelturkuaz.com web sitemiz üzerinden yaptırdığınız rezervasyonlarda ödemeyi kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile ödemelerinizde, rezervasyonunuzun son aşamasında kredi kartı numaranızı, ve kartın arkasındaki numaranın son 3 rakamını girmeniz istenecektir. Aynı forma kartınızın üzerindeki ad ve soyadını, kartta yazılı olduğu şekilde giriniz. Vermiş olduğunuz kredi kartı numarası SSL (Security Socket Layer) üzerinde çalışan ve alanında tüm dünyanın kabul ettiği bir sistem ile güvenlik altındadır.Önemli Not: VISA ve MASTERCARD kuralları çerçevesinde Bankalararası Kart Merkezinin (BKM) aldığı karara göre 1 Ekim 2001 tarihinden itibaren Mail Order ve Elektronik Ticaret islemleri yapan tüm firmalar için kart sahibinden CVV (güvenlik kodu) numarası alınması zorunlu hale getirilmiştir. Bu yöntem hem sizi hem de bankaları oluşabilecek risklerden korumak amacını taşımaktadır. CVV Güvenlik kodu, kredi kartının arka yüzündeki imza panelinde yer alan, kart numarasının en sağ tarafındaki üç haneli numaradır.

 

Kartın fiziki olarak bulunmadığı ortamlarda işlem yapılıyorsa güvenlik kodu kullanılmalıdır. Bu sebeple, rezervasyonlarınız sırasında sizden kredi kartı numaranızla birlikte üç haneli CVV numaranız da istenecektir. Güvenlik kodu numarası uygulaması ile, ulusal ve uluslararası kart kabul kurallarının gereksinimlerini tam olarak karşılanmakta, ve riskinizin minimize edilmesi amaçlanmaktadır.Sitemizden yapacağınız alışverişlerde döviz bazındaki ödemelerde işlem tarihindeki TCMB günlük satış kuru baz alınmaktadır. Kur değişiklikleri sebebiyle oluşacak fiyat farklılıklarından otelimiz sorumlu değildir. Günlük Kurları sitemizin sol bölümündeki "döviz kurları bölümünden sürekli olarak takip edebilirsiniz.

 

HİZMET ve TESLİMAT


Sitemizden yapacağınız rezervasyonlarda; Rezervasyon belgeniz ödemenizi takiben ekranda görüntülendiği gibi, email yolu ile tarafınıza gönderilmektedir.

 

İPTAL ve DEĞİŞİKLİK


Rezervasyonlarınızda iptal ve değişiklik işlemi konaklama tarihinizden 72 saat öncesine kadar gerçekleştirilmektedir. Giriş günü saat 12:00'den sonra yapılacak iptallerde kesinti uygulanmaktadır. (Hotel Turkuaz iptal politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.)